Meniu Uždaryti

„Verslo fanai“ ir vėl domino alytiškius

Savaitgalį kavinėje „Spotas“ vyko antrasis verslumą skatinantis renginys „Verslo fanai“, jį organizavo viešoji įstaiga „Motyvatoriai LT“ ir Alytaus „Europe direct“ informacinis centras. Patirtimi dalijosi ne didieji verslo guru ar didžiųjų įmonių vadovai, o visai neseniai startavę ir jau turintys gerosios verslo patirties alytiškiai, taip pat ir svečias iš VšĮ Europos vartotojų centro.

Alytaus „Europe direct“ informacinio centro vadovė Nijolė Vitienė ir VšĮ „Motyvatoriai LT“ vadovas, renginio vedėjas Juozas Adomaitis pasveikino susirinkusiuosius, atvykusius pasiklausyti Alytaus verslininkų istorijų ir sužinoti naudingos informacijos verslo kūrimo startui – ką daryti, kad būtų lengviau, ir ko derėtų vengti.

Renginio metu dalyviams apie verslo ypatumus pagal franšizę pasakojo „Pingu‘s English School“ Alytuje įkūrėja Inga Mačionienė. „Pingu‘s English“ yra išskirtinis anglų kalbos kursas 3–9 metų vaikams ir vyresniems, sukurtas pagal garsaus ir visų mylimo animacinio herojaus Pingu istoriją.  „Pati esu pradinių klasių mokytoja ir savo kailiu patyriau, kad ikimokyklinukams Alytuje trūksta paslaugų. Išanalizavusi poreikius, įsigijau licenciją dirbti ir atidariau „Pingu‘s English school“ mokyklėlę“, – sava istorija dalijosi I. Mačionienė.

Ne ką mažiau smalsuolių klausimų sulaukė ir savo verslo sėkme pasidalijusi kavinės „Spotas“ savininkė Eglė Žilionytė. Įgijusi inžinierės diplomą ji nėrė į kavos verslą – dar studijų laikais pradėjo gaminti ir pardavinėti kavą renginiuose, vėliau pajūryje. Jaunoji verslininkė šiandien dažniau sukiojasi ne už baro, subūrusi komandą E. Žilionytė mokosi vadovavimo – tai kitas etapas. „Džiaugiuosi, kad pradėjau verslą. Jeigu būčiau abejojusi sėkme, turbūt ir nebūtų pasisekę“, – šypsojosi E. Žilionytė.

O ką daryti, kad pradėti verslą būtų lengviau? Alytaus miesto savivaldybės administracijos Turto valdymo ir verslo skyriaus vedėjo pavaduotoja Izida Baliukynienė dalijosi informacija ir pristatė savivaldybės teikiamas paramos priemones verslui – nuo naujų darbo vietų sukūrimo iki dalyvavimo parodose, mugėse išlaidų dengimo ar infrastruktūros verslui sukūrimo.

VšĮ Europos vartotojų centro teisininkas patarėjas Aušvydas Čebatorius pateikė pagrindines vartotojų teises Europos Sąjungoje, dalijo patarimus, į ką svarbu atsižvelgti perkantiems prekes internetu, oro keleivių teises ir apie tai, kas privalu žinoti ketinant išsinuomoti automobilį svečioje šalyje.

Dėmesys krypo ir į alytiškiams pažįstamą Kernių Visocką – šis ragino jungtis prie birželio 21 d. organizuojamo antrus metus vyksiančio bendruomenių iniciatyvų festivalio „10+ per 1 dieną“.

Antrasis „Verslo fanų“ renginys dar kartą patvirtino faktą, kad tokių viešų, nemokamų ir verslumą skatinančių renginių Alytuje trūksta, ypač tų, kuriuose kiekvienas nesibaimindamas gali klausti net menkiausių smulkmenų. Po renginio kalbinti galbūt būsimieji verslininkai atviravo, kad tokia forma bendrauti žymiai smagiau negu klausyti ilgų litanijų konferencijų salėse. Akivaizdu, kad „Verslo fanai“ dar pakvies pasisemti žinių, kada – pranešime.

http://www.regionunaujienos.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *