Meniu Uždaryti

Surask naują draugą renginyje „Atverk duris pūkuotai širdžiai“

Kalėdos – stebuklų metas. O tam, kad jie vyktų kartais užtenka tik panorėti. Juk kai kam stebuklas gali būti dvi didelės akys žvelgiančios su viltimi, naujas geriausias draugas ar kažkas, su kuo dviese taip jauku gerti karštą pieną vakare prie Kalėdų eglės. Šiemet Kalėdų stebuklas gali atkeliauti į namus kaip priglaustas šunelis ar katė. Viešoji įstaiga „Motyvatoriai LT“ kartu su Gyvūnų globėjų asociacija ir Alytaus miesto savivaldybe kviečia pamestiems augintiniams padovanoti naujus namus, o jie atsilygins ištikima draugyste.

Gruodžio 13 dieną, sekmadienį, 13 valandą Alytaus kultūros ir komunikacijos centre vyks renginys „Atverk duris pūkuotai širdžiai“, kuriame skatinama alytiškius priglausti beglobius gyvūnus. Gyvūnų globėjų asociacija specialiai į šį renginį atveš dalį globojamų šunų ir kačių, kad kiekvienas šventės dalyvis galėtų susipažinti su pamestinukais ir galbūt vieną jų priglausti savo namuose. Visi gyvūnai gyvenantys prieglaudose prižiūrėti, ankščiau sirgusieji – išgydyti ir visi paskiepyti.

Anot „Motyvatoriai LT“ vadovo Juozo Adomaičio, akcija skirta, kad žmonės gyvūnus priglaustų savo namuose. Taip pat tikimės, kad akcijoje dalyvaus ir gyventojai, kurie jau turi savo namuose augintinių, tačiau parems Gyvūnų globėjų asociacija. O Gyvūnų globėjų asociacijos atstovė Eglė Mulevičiūtė teigia: „Situacija yra liūdna ir randame dėžėse ir kačiukų ir šuniukų. Tačiau atsiranda ir gerų žmonių, kurie rastus gyvūnus priglaudžia pas save, gydo arba ieško kitų namų. Gyvūnas nėra daiktas, jį reikia prižiūrėti, glostyti, mylėti. Tėvai turėtų nuo mažens auklėti vaikus atsakomybės“.

Žmogus juk turi būti atsakingas už tuos gyvūnus, kuriuos kadaise prisijaukino, o dabar jie negali išgyventi be mūsų pagalbos. Tikriausiai kiekvienas bent kartą matė mieste klaidžiojančius, pasimetusius ar savo šeimininkų išduotus ir išmestus šunis, kates. Dauguma jų ima rūpintis gyvūnų globos organizacijos, tačiau dėl riboto finansavimo negali padėti visiems. O juk kiekvieno jų vieta ne prieglaudoje, o namuose. Tie, kurie neturi galimybės priglausti beglobio gyvūno savo namuose, renginio metu galės paaukoti Gyvūnų globos asociacijai, kad ji galėtų dar geriau pasirūpinti tais, kurie namų dar nesurado. Paremti galima ir daiktais. Šiuo metu prieglaudose reikalingas kraikas, (vietoje jo gali būti panaudotos ir jūsų padovanotos pjuvenos), vaistai nuo blusų, specialus maistas mažiems kačiukams, šuniukams. Kadangi prieglaudose nemažai seno amžiaus gyvūnų, kuriems sunku ėsti sausą maistą – padovanokite konservų. Taip pat trūksta didesnio dydžio gyvūnų gabenimo narvų.

www.fm99.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *